Tehlike "geliyorum" diyor!

Tehlike "geliyorum" diyor!

 
 

Sinan ÖZÇAYLAK

 
  2017-11-07 / 14:19:34
  1949 kez okundu

Darbeci başı terörist Fetullah Gülen’in, ülkeye,  İslam’a verdiği zarar ortadayken sanki hiç ders alınmamış gibi yine “cemaatlerin” sırtı sıvazlanıyor. Yıllarca bekleyen ve ancak darbe girişimi gerçekleştikten sonra FETÖ’yü mercek altına alan Diyanet, “cemaatin” nasıl bir ihanetin içerisinde olduğunu raporlaştırmıştı. FETÖ’den sonra, şimdi kendisine cemaat diyen bir çok yapı palazlanmaya, kendisini göstermeye başladı.

FETÖ’nün devlet içindeki yapılanması gözler önündeyken, sinsice devlet kademelerine yerleştirilenler, bu gün olmuş halen daha temizlenememişken, gözlemliyoruz ki bu açığı başka cemaatler dolduruyor. Bazı bakanlıklarda Menzil cemaati kadrolaşıyor. Yarın bu cemaatinde birilerinin maşası olmayacağını kim garanti edebilir?

Duyuyoruz ki cemaatler yoğun ticari ilişkiler yürütüyor. Özellikle eğitim kurumları ve yurtlar anlamında hala devletten tahsisli arsa alıp yurt yapabiliyorlar. Daha geçenlerde öğrendik ki Kırkıncı cemaati Atatürk Üniversitesini çiftliği haline getirmiş. Kural kanun tanımadan bir çok yere çöreklenmiş. Şükür ki Üniversite Rektör Ömer Çomaklı gibi cemaatlere savaş açmış, aklını kiraya vermeyen biri tarafından yönetiliyor da yetkileri nispetinde müdahalede bulunuyor.

Öğreniyoruz ki Erzurum’da küçücük bir ofiste faaliyet gösteren “vuslatçılar” Yoncalık’taki devasa binasına taşınıyor. Ayrıca bununla da kalmıyor Erzurum’da üniversite yapımına başlamış. Nereden geliyor bu para, soran da yok!

FETÖ ile mücadelenin en önemli ayağı insanları eğitebilmek. Dinde marka olmadığını izah edebilmek. Müslüman Müslümandır…  Süleymancı, Kırkıncı, İsmail Ağacı, Vuslatçı, bunların hepsi şirkin bir başka hali…

Meydanı boş bırakmamak lazım ikinci bir FETÖ olayı yaşamak istemiyorsak, bütün bu “cemaatler” mercek altına alınmalı. Maliye, ekonomik boyutlarını incelemeli, emniyetin gerekli birimleri harekete geçmeli. Milli Eğitim Bakanlığı, Diyanet İşleri özellikle verilen eğitimi incelemeli. Bu yapılar asla layüsel olmamalı, gerekirse bir komisyon oluşturulması ve kendine “cemaat” diyen her yapı incelenmeli irdelenmeli. Gelir Kaynakları, dış bağlantıları, verdikleri eğitim didik didik incelenmeli.

İnsanlara dinde marka olmadığını bütün cami imamları anlatmalı. Allah’la kulunun arasına hiçbir aracının giremeyeceği izah edilmeli. Diyanet İşleri özellikle bazı cemaatlerin yayınlarını izne tabi hale getirmeli. Diyanet’in onaylamadığı hiçbir yayın yapılmamalı.

Bakın “tehlike geliyorum” diyor. Öğreniyoruz ki cemaatlere arsa tahsis eden kurumlar var.

Hiçbir bedel alınmadan, “yurt yapıyorum, okul yapıyorum” diye arsayı alıp üzerine konut diken Erzurum’da cemaatler var.

Gerekirse bütün kurumlara genelge gönderilip, bu tarz ticari faaliyeti bulunan cemaatlere destek olunmaması yönünde ilgililer uyarılmalı.

Aksi taktirde yeni bir FETÖ olayı yaşanılması kaçınılmaz olacak… 

Anahtar Kelimeler:
 
 
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.

Mobil Site

Sondakika

Firma Rehberi

Seri İlanlar

Galeriler

Web Tv

Yazarlar

Üyeler

Neler Oluyor?

İletişim

Künye

Web Master