Milletvekili Ilıcalı’dan doğalgaz açıklaması

AK Parti Erzurum Milletvekili Mustafa Ilıcalı, ucuz doğalgaz konusunda açıklamada bulundu.

12/11/2017 | 21:33:32

ERKHABER / ERZURUM - Geçtiğimiz günlerde TBMM’de yaptığı gündem dışı konuşması özellikle Erzurum Medyası’nda farklı yankılanan ve değişik yorumların yapılmasına neden olan Ak Parti Milletvekili Prof. Dr. Mustafa Ilıcalı, düzenlediği basın toplantısındayaptığı konuşmanın bazı basın kuruluşları tarafından “yanlış” değerlendirildiğini öne sürdü.

Düzenlediği basın toplantısında parti olarak Erzurum’un gündemine taşıdıkları konulara da değinen Mustafa Ilıcalı, yapılan haberleri, “Bölge için çalışıyorum. Gerek 22’nci ve gerek 26’ncı dönem milletvekili olarak hep Erzurum’un menfaatlerini öne çıkartmaya ve yeni imkanların oluşması için çalıştım. Şimdi de Erzurum’da doğalgazın fiyatının indirilmesini istiyoruz. Bu isteğimizi, diğer muhalefet partilerinin milletvekillerinin desteğiyle de, popülizme kaçmadan duyurmaya çalışıyoruz ” diye konuştu.

Geçen hafta TBMM Genel Kurulunda konu hakkında yapmış olduğu konuşmanın yanlış aks ettirildiğini söyleyen Ilıcalı, şöyle konuştu:
“Bayburt ve Gümüşhane için uygulandığı öne sürülen doğalgaz indiriminin, basında yer bulduğu gibi aslında tüketiciye yansıyan bir yönünün olmadığını, hali hazırda Erzurum için uygulanan metreküp birim fiyatının Gümüşhane ve Bayburt’tan daha düşük olduğunu vurgulamaya çalıştım. Hatta konuşmamın sonunda böyle bir şey olması halinde Erzurum Milletvekili olarak en başta konunun takipçisi olacağımı da belirttim. Son olarak Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın katılımları ile gerçekleştirilen ve ülkemizin ve bölgemizin sorunlarını ve çözüm önerilerini tartıştığımız 9 Kasım 2017 tarihli toplantıda bu konuyu tekrara gündeme getirdim. Erzurum Milletvekillerimiz ile birlikte toplam 52 milletvekilinin katıldığı toplantıda söz alarak, özellikle soğuk ve istihdam sorunları nedeniyle bölgemizin sürekli göç verdiğine dikkat çektim. Yaşanan bu göçün önlenmesi için bölgenin potansiyeli olan tarım ve hayvancılığın güçlendirilmesi gerektiğini bu itibarla çiftçilerimizin hali hazırda yaşadığı ödeme güçlüğüne bir kolaylık getirilmesi gerektiğine vurgu yaptım. Bu itibarla çiftçilerimiz için borç erteleme ve yeniden yapılandırma konusunun önemli olduğunu belirttim.
Aynı şekilde yaşanan yoğun kış şartları nedeniyle bölgenin daha farklı ele alınması gerektiğine, özellikle katı yakıtlar nedeniyle yaşanan hava kirliliğinin önlenmesi için doğalgaz kullanımın bölgede teşvik edilmesi gerektiğine işaret ettim.
Bölgenin diğer bir önemli konusu olan ve adaylığımızın gerçekleşmesi halinde bölgeye gelecek özellikle kamusal yatırımlar sayesinde büyük bir rahatlamanın yaşanmasına vesile olacak 2026 Kış Olimpiyatları adaylığımızı konu edindim. Adaylık sürecinin yaklaştığını belirterek ilgili kurum ve kuruluşlara çalışmaların başlatılması için Cumhurbaşkanımızın vereceği talimatın önemli olduğunu dile getirdim.
Yine aynı toplantıda, bölgemizin kalkınmasına büyük katkı sağlayacak olan Cazibe Merkezleri programının önemine değinerek çalışmalara hız verilmesi gerektiğine işaret ettim.
Erzurum’un hava kirliliğinin giderilmesine ve toplu ulaşım sisteminin gelişmesine katkı sağlayacak olan Erzurum tramvay projesi için verdiği destek için de teşekkürlerimi ileterek, bir an evvel ihale süreçlerinin başlamasının önemine değindim.
Değerli basın mensupları, konu hakkında gerçekleri yansıtmayan bu haberlerle ilgili olarak sizlerin aracılığı ile kamuoyunu doğru bilgilendirmek için bu basın toplantısını yapmayı zorunlu gördüm”

Anahtar Kelimeler:
 
 
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.

Mobil Site

Sondakika

Firma Rehberi

Seri İlanlar

Galeriler

Web Tv

Yazarlar

Üyeler

Neler Oluyor?

İletişim

Künye

Web Master